Planujesz wakacje zimą w Bieszczadach? Sprawdź noclegi

Okres wakacyjny to wyjątkowy czas, by wyruszyć w Bieszczady, które zapewniają szerokie możliwości. To właśnie w lipcu oraz sierpniu cieszą się one dużą popularnością pośród wędrowców. Bieszczady kojarzą się z wieloma pieszymi wędrówkami. Jednak to nie wszystko, co Bieszczady mogą nam zaoferować.

Wiąże się to z potrzebą spędzania czasu w sąsiedztwie przyrody i szansą podziwiania zapierających dech w piersiach widoków. To miejsce wspaniałe, oferujące sporo wyjątkowych i tajemniczych zakątków. Organizując wyjazd niezależnie od tego, czy jest to indywidualna, czy rodzinna wycieczka, jednym z najistotniejszych aspektów od których należy rozpocząć poszukiwania, to znalezienie odpowiedniego noclegu. Co należy sprawdzić przed wynajęciem domku w Bieszczadach?

Domki do wynajęcia w Bieszczadach.

Jeśli chodzi o noclegi, Bieszczady mają do zaoferowania sporo ciekawych możliwości. Osoby, którym zależy na zdobyciu jak największej liczby szczytów i wędrujący indywidualnie chętnie skorzystają z noclegu w schroniskach górskich. Bacówka nad Małą Rawką i Kremenaros znajdują się w otoczeniu głównych dróg, jednak do wyboru mamy też nocleg w Schronisku Studenckim Koliba lub Chatce Puchatka. Jednak lepszym rozwiązaniem dla grup przyjaciół lub bliskich będą domki. Bieszczady są zróżnicowanym regionem, dlatego można znaleźć opcje noclegu zarówno w większych miejscowościach, jak i na wioskach. W zależności od konieczności można zdecydować się na nocleg w luksusowych apartamentach lub lokalach dostosowanych do potrzeb rodzin z malutkimi dziećmi. Każdy zwiedzający znajdzie dla siebie miejsce, w którym będzie mógł odpocząć i jak najlepiej spożytkować bieszczadzki klimat.

Bieszczady domki turystyczne zobacz ofertę noclegów.

Niezwykłe wakacje tylko w Bieszczadach.

Bieszczady często wybierają osoby które nie mogą zdecydować, czy preferują wypoczywać w górach, lub nad morzem. Na obszarze Bieszczadów znajduje się mnóstwo ciekawych tras turystycznych, o bardzo różnorodnym stopniu trudności. W Bieszczadach położone jest także jezioro Solińskie z zaporą, które przeważnie zwane jest Bieszczadzkim Morzem.

Wakacje to niezwykły okres, żeby wspiąć się na Tarnicę – najwyższy szczyt Bieszczadów na terytorium Polski. Szczyt ten możemy zdobywać na parę sposobów, np. szlakiem niebieskim z Wołosatego. Jest też trasa znacznie bardziej widokowa, która z Wołosatego prowadzi przez Rozsypaniec i Halicz.

Szczególnie powszechnym szlakiem, jest ten idący na Połoninę Wetlińską. Szlak jest dość łatwy i poradzą sobie na nim nawet turyści dopiero rozpoczynający własną przygodę z turystyką górską. Na szczycie Połoniny Wetlińskiej można odpocząć w schronisku górskim o wdzięcznej nazwie „Chatka Puchatka”.

Bieszczady to cel doskonały dla wszystkich kochających bliskość natury. To właśnie tu rosną rośliny, które są wyjątkowo trudne do zobaczenia w innych częściach Polski. Bieszczady to także bardzo dobrze zachowane lasy bukowe, które tworzą dobre warunki mieszkaniowe dla polskich zwierząt.